Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

22.07.2016

25.–29. juulini toimub Pärnus viiendat korda Martensi rahvusvahelise õiguse suveülikool, mis toob Pärnusse mitmed rahvusvahelise õiguse tipud. Sel aastal osaleb suveülikoolis 30 tudengit Eestist, Gruusiast, Hispaaniast, Iirimaalt, Rootsist, Saksamaalt,  Suurbritanniast, Tšehhist, USAst, Valgevenest ja Venemaalt.

Martensi suveülikooli asutaja ja juhataja, Tartu Ülikooli rahvusvahelise õiguse professor Lauri Mälksoo sõnul on oluline, et Eesti tudengid kel puudub võimalus õppida rahvusvahelist õigust välismaal, saaksid kõrgeimal tasemel õpingute kogemuse suveülikooli saabuvate välisüliõpilaste keskel ja rahvusvaheliste tippude käe all. Samuti tutvustakse välisülikoolide esindajatele Tartu ülikooli õppekvaliteeti, meie pädevust selles valdkonnas ning Eestit ja siinseid võimalusi. Suveülikoolist võivad alguse saada mitmed elukestvad kontaktid.

Mälksoo sõnas, et suveülikooli keskseks teljeks on algusest peale olnud võrdlev pilk rahvusvahelisele õigusele. Nii juhendavadki üliõpilasi õppejõududena tunnustatud teadlased ja praktikud, nagu näiteks endine rahvusvahelise kohtu kohtunik ja praegune Iraani-USA nõuete tribunali kohtunik Bruno Simma Saksamaalt ning USAst Georgetowni ülikooli juuraprofessor David P. Stewart. Venemaalt on saabunud Moskvas kõrgema majanduskooli õppejõudVladislav Starzhenetskiy ja Soomest Jarna Petman Helsinki ülikoolist.

Avaliku loengu „Hübriidsõda ja rahvusvaheline õigus“ peab Pärnu Keskraamatukogus 25. juulil Tartu ülikooli rahvusvahelise õiguse dotsent René Värk.

Mälksoo sõnul oli Pärnus sündinud ja hiljem Venemaa juhtivaks rahvusvahelise õiguse eksperdiks tõusnud Friedrich Fromhold Martens (1845-1909) tõenäoliselt kõige tuntum Ida-Euroopaga seostatav ekspert rahvusvahelise õiguse ajaloos.

Käesolevast aastast toetab Martensi suveülikooli Eesti Ameerika fond, eesotsas hr Ago Ambrega.

Täpsemat info loengute ja esinejate kohta: http://www.oi.ut.ee/et/martensi-suveulikool.

Lisainfo
Lauri Mälksoo
TÜ rahvusvahelise õiguse professor
503 7171
lauri.malksoo[at]ut.ee


Veebilehel kasutatakse küpsiseid