Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

POLITSEI- JA PIIRIVALVEAMET
Lääne prefektuur
02.08.2016


Eile avaldati Lääne prefektuuri Facebooki lehele üritus, mille abil loodetakse Weekend festivali ajal Pärnus ja festivalialal kaotatud ning politseini jõudnud esemed tagasi omanikeni aidata.

Alates esmaspäevast, 1. augustist on Lääne prefektuuri Facebooki lehel kõigile osalemiseks avatud üritus „Kaotatud ja leitud /// Lost and Found /// Weekend Baltic 2016“, mis on loodud festivali toimumise ajal Pärnus ja festivalil kaotatud esemete tagasi omanikeni aitamiseks.

Pärnu politseijaoskonna juhi Andres Sinimeri sõnul näitas eelmise aasta kogemus, et peomelus võib asjade kaotamist ette tulla tavapärasest rohkem.

„Meie peamine soovitus on see, et peole võetaks kaasa vaid hädavajalikud esemed ja dokumendid. Oma vara tuleks hoida nii, et see oleks kaitstud varaste ja kadumise eest,“ ütles Sinimeri. 

Eelmisel aastal saabus Pärnusse ka neid, kelle eesmärgiks oligi kasutada ära inimeste uinutatud valvsust ja rõõmsat peomeeleolu, et panna toime taskuvargusi. Soojad ilmadega kaasnev taskute vähesus tõi kaasa selle, et tantsuhoos pudenesid inimestel asjad lihtsalt taskust välja.

Sellel aastal on festivalialal avatud politseitelk, kuhu korraldajad ja turvameeskond toimetavad festivalialalt leitud esemed. Politsei tagastab need seal omanikele ja päeva lõppedes rändavad omanikuta esemed edasi Pärnu politseijaoskonda, mis asub aadressil Pikk 18. Linnaruumist leitud esemed kogutakse kohe Pärnu politseijaoskonda. Kõik esemed pildistatakse üles ja info leiu kohta avaldatakse reaalajas ürituse seinal.

„Kui olete midagi kaotanud, siis oleks kõige mõistlikum märkida lehel ennast osalejaks ja tellida kõik teavitused. Nii on võimalus, et saate kohe teada, kui teie telefon või rahakott on meieni jõudnud,“ soovitab Sinimeri.

Kui leiate lehel avaldatud piltide hulgast selle, mis peaks teile kuuluma, tuleks ühendust võtta spetsiaalselt leitud esemetega tegelevale infotelefonile 444 6500. Sealt saab juba täpsemad juhised, kuidas kaduma läinu tagasi enda valdusesse saada.

Möödunud aastal jõudis Pärnu politseijaoskonda umbes 250 eset, mille hulgas oli nii dokumente, rahakotte kui ka võtmeid ja mobiiltelefone. Suurem osa neist leidis tagasitee omanikuni Lääne prefektuuri Facebooki lehe kaudu, mida eksperimendi korras sellel otstarbel kasutati. Kõige kaugem koht, lehe abiga esemeid tagastati, oli Brasiilia.

Infoks väljaannete esindajatele:
Festivaliga seotud politseitöö kohta tuleks päringuid edastada See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või 444 6622. 
e-post ja telefon töötavad 4. augustist kell 8 kuni 7. augustini kell 12.

Kõik Lääne prefektuuri haldusala puudutavad muud küsimused tuleks edastada See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.. Kiiretes küsimustes oleks mõistlik päevasel ajal helistada Ruth Vilusaarele, kelle telefon on 5190 4309.

Kogu festivali ajal postitatakse Lääne prefektuuri Facebooki seinale ja Instagrami politseitööd ning turvalisust puudutavat infot. Kõik postitused on teemaviitega #politseiweekendil2016 koondatud ühtsess uudisvoogu.

Loodame teie mõistvale suhtumisele!


Heiko Leesment
pressiesindaja
kommunikatsioonibüroo
Politsei- ja Piirivalveamet
+372 5550 4359
+372  444 6451
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Lääne prefektuur
Pikk 18
80089 Pärnu
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

wknd kaotatud

Veebilehel kasutatakse küpsiseid