Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

10.08.2016

Reedel, 19. augustil toimub Olev Siinmaa 135. sünniaastapäevale pühendatud ringkäik "Avatud Majad 24: Pärnu linnaarhitekt Olev Siinmaa – särav funktsionalist", mis jutustab Pärnu kuurordi kaasajastamise loo. Eskursiooni juhib kunstiajaloolane Teele Jürivete. 

Ühe silmapaistvaima funktsionalistina suunas Olev Siinmaa (1881–1948) 1930. aastate Pärnu kujunemist moodsa supelarhitektuuriga linnaks. Linnaarhitektiks olemise ajal (1925–1944) valmisid funkvillad Pärnu Vallikääru lähistel ning Pärnu ranna-ala tippteosed: Rannahotell ja seenrõduga rannakohvik.

Ringkäik algab endisest linnaapteegist, kus tegutsev puhvet A.P.T.E.K on oma identiteedis lähtunud hoone algupärast ja säilitanud 1930. aastate sisustuse. See näitab linnaarhitekti võimeka sisekujundaja ja mööblidisainerina – justnimelt mööblitislerina Siinmaa oma karjääri alustaski.

Vaadatakse funkvillasid Rüütli ja Lõuna tänavas, räägitakse kuurordilinna villade positsioonist 1930. aastatel ning uuritakse milliseid lahendusi pakkus moodne arhitektuur väljakutseid esitavale krundile.

Edasi viib ringkäik suvituslinna uhkuse – rannapiirkonna hooneteni, et külastada Pärnu mudaravila ruume, mille taastamisest Hedon spaahotelliks räägib arhitekt Helle-Triin Hansumäe. Ringkäik lõppeb Rannahotellis, kus tegevjuhi juhatusel uuritakse, milliseid võimalusi pakub 1930. aastate funkhotell tänapäeva supelsakstele.

Ringkäigul on võimalik soetada Hedda Peeti värsket trükist "Pärnu valged majad ehk härra Funk ja proua Puhvet patseerimas".

Algus kell 17.00 Puhvet A.P.T.E.K ees (Rüütli 40)
Osalemine tasuta

Vajalik eelregistreerimine hiljemalt 18. augustil
telefonil 444 8291 (E-N: 8.00-17.00, R: 8.00-16.00) või
e-postil jane.avamere[at]lv.parnu.ee

"Avatud Majad" on Eesti Arhitektuurimuuseumi ekskursioonide sari, mis viib arhitektuurihuvilised tuntud hoonetesse, kuhu tavaliselt ei pääse. Siinmaa-teemaline ekskursioon on korraldatud koostöös Pärnu Linnavalitsusega.

Lisainformatsioon:
Anu Juurma-Saks
avalike suhete teenistuse juhataja
Pärnu Linnavalitsus
444 8226


Veebilehel kasutatakse küpsiseid