Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

05.10.2016
Siseministeerium

Siseminister Hanno Pevkur kutsub üles esitama kandidaate kodanikupäeva aumärgile, millega tunnustatakse ühiskonnaellu märkimisväärse panuse andnud inimesi.

„Puutume päevast päeva kokku väsimatute tegutsejatega. Märgakem üksteise pingutusi, olgu need kui tahes väikesed või suured,“ ütles siseminister Hanno Pevkur. „Teeme sügisest heade kodanike märkamise aja,“ lisas ta. Üheksateistkümnendat korda väljaantavate kodanikupäeva aumärkidega tunnustatakse inimesi, kes on oma kogukonnas või laiemalt ühiskonnas jätnud olulise jälje, edendades kodanikukasvatust, väärtustades kodanikuteadvust või tehes vabatahtlikku tööd oma kogukonnas.

Kandidaate saavad esitada nii üksikisikud kui ka organisatsioonid. Ettepanekud vaatab läbi siseministeeriumi juurde loodud komisjon, kellel on õigus välja anda 15 aumärki.

Kandidaatide esitamise tähtaeg on 30. oktoober.

Kodanikupäeva aumärgi kandidaate saab esitada ja lisainfo on kättesaadav siseministeeriumi veebilehel: Kodanikupäeva aumärk 2016

Kodanikupäev on 26. novembril. See on pühendatud kõigile Eesti kodanikele ja kodanikuks pürgijatele. Samal nädalal toimub kodanikupäevale pühendatud üritusi üle Eesti. Kodanikupäeva aumärgid annab 21. novembril toimuval pidulikul tunnustusüritusel üle siseminister Hanno Pevkur. Kaks päeva hiljem annab siseminister üle Eesti Külaliikumise Kodukant poolt väljaantavad vabatahtliku sõbra märgised, millega tunnustatakse vabatahtlike kaasamise head taset ja professionaalsust Eesti vabaühendustes.

Taas toimub maakondlike arenduskeskuste korraldatav Ühisnädal, mil tutvustatakse vabakonna tegemisi. Peagi kuulutab kultuuriministeerium välja aasta kodaniku konkursi.


Lisainfo:
kommunikatsiooniosakonna peaspetsialist
Evelina Nõmme
612 5031
evelina.nomme[at]siseministeerium.ee


Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid