Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

14.10.2016

Pühapäeval, 16. oktoobril 2016
kell 12.00–18.00
Pärnu Kaubamajakas, Port Artur II-s ja Pärnu Keskuses

16. oktoobril tähistatakse Euroopas südame taaskäivitamise alast teavituspäeva. Selle päeva raames toimub Pärnu Haigla eestvedamisel ja Pärnu Punase Risti ning Naiskodukaitse Pärnumaa ringkonna osalusel kolmes Pärnu kaubanduskeskuses praktiline koolitusaktsioon, kus osalejatel avaneb hea võimalus omandada lihtsad ja praktilised elustamisoskused.

Elustamisoskuste omandamisel on väga oluline saada vahetu ja praktiline kogemus. Üks võimalus selleks on mannekeenil harjutades.

Üle Euroopa sureb igal aastal haiglaeelsesse südame äkksurma ligi 350 000 inimest. Iga päev sureb Euroopas kuni 1000 inimest kellegi juuresolekul südame äkksurma. Eestis on südame äkksurmade arv ligikaudu 700.
Enne kiirabi sündmuskohale jõudmist rakendatakse ainult 30% juhtudest elustamisvõtteid. Kui enne kiirabi saabumist elustamisvõtteid ei rakendata, on ellujäämise võimalus alla 10%. Varane 112 numbrile helistamine ja taaselustamisvõtete alustamine tõstab ellujäämise tõenäosust kordades. 

Taaselustamise võtete rakendamise valdkonnas on viimasel viiel aastal toimunud muutusi lihtsuse suunas aga see ei ole kahjuks veel jõudnud inimeste teadvusesse.

Pühapäeval, 16. oktoobril 2016 toimub esmakordselt Pärnus südame äkksurma puhuse esmaabi alane koolitusaktsioon, kus kogenud spetsialistid annavad linnakodanikele väärtusliku õppetunni, kuidas päästa teise inimese elu äkksurma korral. Koolitusaktsioon toimub üheaegselt kolmes Pärnu kaubanduskeskuses – Kaubamajakas, Port Artur II ja Pärnu Keskus.

Võta kaasa oma pere ja sõbrad ning kohtume pühapäeval, et olla valmis vajadusel oma lähedasi aitama!

Sinu k2ed

Veebilehel kasutatakse küpsiseid