Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

24. oktoober 2016
Pärnu Kohvikute Nädal


Kohvikute nädala pakkumistest sai osa 7000 külalist. Külalised hindasid Pärnu parimaks kohvikuks Cafe XS-i.

Kohvikute nädala külalistelt saadud tagasiside põhjal selgusid külaliste lemmikroad. Parimaks eelroaks hindasid külalised MUM Cafe mereannihautist. MUM Cafe perenaise Maarit Kõrgekivi sõnul tuli kokkadel sel perioodil mreande valmistada enam kui 1200 korral. “Olime üllatunud, et külaliste huvi nii suur oli ja enamus lauad olid kohvikute nädala perioodiks broneeritud. Külaliste soovil on mereandidel meie menüüs tähtis roll ka peale kohvikute nädalat,” lisas Kõrgekivi.

Külaliste hinnangul oli kohvikute nädalal serveeritud parim dessert Mon Ami kama posset. Mon Ami perenaise Liis Leismanni sõnul oli nende sooviks leida menüüd koostades retsept, mis aitaks rahvuslikku toiduainet kamajahu uues põnevas võtmes esile tuua. "Meil on hea meel et külalised meie magusroa nii hästi vastu võtsid,” kinnitas Leismann.

Pärnu abilinnapea Rainer Aaviku sõnul õnnestus kohvikute nädal igati. “Hea meel oli näha, et kohvikud olid oktoobrikuus külalistest pungil ja vaba lauda ilma ette broneerimata raske saada. Pärnus algatatud teemanädalad on heaks võimaluseks nii pärnakate kodudest väljameelitamiseks, kui ka suurepäraseks põhjuseks suvepealinna külastamiseks väljapool hooaega,” nentis Aavik. Paljud linnakülalised kinnitasid, et sõitsid pealinnast spetsiaalselt kohvikute nädalale kohale ja on tänulikud idee algatamise eest. “Külaliste hinnangul on kohvikute nädal tore traditsioon. Leiti, et kampaania periood võiks olla veelgi pikem, kuna selle ajaga ei jõuta kõiki huvipakkuvaid kohvikuid külastada. Samuti tegid külalised ettepaneku korraldada Pärnu Kohvikute Nädalat mitmel korral aastas,” jätkas Aavik.

Kohvikute nädala küsitlusel osales ligi 3000 külastajat. Tagasiside saamiseks kasutati andmete analüüsimisel kaalutud keskmise meetodit. Pärnu Kohvikute Nädal toimus 1.-9. oktoobril 2016, eesmärgiga tutvustada Pärnu kohvikuid nii pärnakatele kui ka linnakülalistele ning suurendada kohvikute külastamist madalhooajal. Osalevad kohvikud pakkusid kampaanianädalal salatist, desserdist ja tassist teest või kohvist koosnevat einet hinnaga 7 eurot. Kohvikute nädal viidi ellu koostöös ettevõtjate ja Pärnu Linnavalitsusega.


Lisainformatsioon:
Kadi Elmeste
Pärnu Kohvikute Nädala projektijuht
515 7869
kadi[at]turismiturundus.com

MUM Cafe mereannid
MUMmereannid

Mon Ami kama posset
MonAmi kamaposset

Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid