Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

24.10.2016

Pärnu Muusikakooli poisid osalesid 21.-22. oktoobril 15. Kuressaare rahvusvahelisel poiste keelpillifestivalil.

Kuressaare Muusikakoolis toimunud festivalil osaleti juba kaheksandat aastat järjest. Seekord osales 10 poissi ja 3 õpetajat: Õpetaja Heli Sommeri tšelloõpilased Edward Pukk, Johannes Alliku, Albert Press, õpetaja Irina Matveuse õpilased Kiril Bulõtsev, Kiril Popov, Richard Karro, Erik Viik ja Markus Monak ning Anu Mändi viiuliõpilased Oskar ja Aksel Verlin.

Esinejaid oli festivalil kokku ligi 100. Igal osalejal oli võimalus esitada vabalt valitud kava. Keelpillipoiste kontsertmeistrid olid Maarja Talts ja Aaro Tetsmann. Esinejad ja õpetajad said tänuks diplomi ja meene.

Festivali esimese päeva õhtul oli poistele organiseeritud giidiga ekskursioon Kuressaare linnuses ning juubeliaasta puhul sai kuulda ehtsat kahuripauku.

Pärnu muusikakooli viiuli- ja tšelloõppijatele on festival väga oluliseks sündmuseks, kuna siin pannakse proovile oma pillimänguoskus ja samas puudus konkursi pinge. Festivali oluliseks osaks on alati teiste esituste kuulamine - toimuvad ju kontserdid alates reede õhtust laupäeva õhtuni. Ka osalevatele õpetajatele oli antud festival oluliseks teetähiseks kooliaasta õppeprotsessis, saades palju muljeid esitatavate teoste kohta ning jagades tööalaseid mõtteid kolleegidega üle Eesti.

Pärnu Muusikakooli osalemist toetas Eesti Kultuurkapitali Pärnumaa ekspertgrupp.

Maarja Talts
projektijuht
Pärnu Muusikakool


biojäätmete konteinerite soodusmüük

Biojäätmete konteinerite ja kiirkompostrite soodusmüük 
Kompostri müük eraisikule • Kompostri tutvustus (mõõt 115x58x58)
Konteineri müük korteriühistule 
• Kogused on piiratud, ostusoove võetakse vastu kuni kõik on müüdud
• Täpsem info

• Ostetud kompostri saab kätte 24. märtsil kl 12–13 Pärnus Raba 30a platsil. Kaasa ID-kaart! Muul ajal järeletulemiseks saab aja kokku leppida e-posti aadressil kadri.koresaar@parnu.ee.

Veebilehel kasutatakse küpsiseid