Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

26.10.2016

25. oktoobrist kuni 26. novembrini ootab Pärnu linnavalitsus ideid, kuidas kasutada 2017. aasta kaasava eelarve raha. Ideedena võib välja pakkuda investeeringuobjekti maksumusega 40 000 eurot.

Kaasav eelarve on hea võimalus kõigile pärnakatele, kes soovivad kaasa rääkida kuidas kasutada 40 000 eurot nii, et meie linnakeskkond rikastuks ja pakuks heameelt võimalikult paljudele linlastele. 2017. aasta linnaeelarvesse planeeritud kaasava eelarve summa on 10 000 euro suurem kui eelmisel kahel aastal.

„Loodame sellel aastal juba kolmandat korda korraldataval kaasava eelarve protsessil tunduvalt aktiivsemat osavõttu, senine kümmekond ideed on ju selgelt tagasihoidlik kaasalöömine. Usun, et igaüks teist, elades ja liikudes meie linnas näeb asju, mis võiksid olla paremini korraldatud või tunnetab puuduvaid elemente linnaruumis. Lööge kaasa ja pakkuge lahendusi, kuidas muuta linna vastavalt teie soovidele“ kutsub linnarahvast sõna sekka ütlema abilinnapea Meelis Kukk.

Kaasava eelarve raha eest elluviidav investeering peab pakkuma avalikku hüve, olema avalikus kasutuses, soosima kogukonna koostööd ja aktiivseid eluviise ning ei tohi tekitada ebamõistlikke kulusid linna järgnevate aastate eelarvetele. Ideekirjelduses oodatakse tööde teostamise eelarvet ja aega ning hooldusega seotud orienteeruvat kulude mahtu aastas.

Ideid saab esitada 25. oktoobrist kuni 26. novembrini 2016 elektrooniliselt või paberkandjal, tuues need linnavalitsuse infolauda. Ideid võivad esitada kõik, ka mittepärnakad, kuid hääletamise ja lõppotsuse langetamise õigus on vaid neil, kelle elukoht on Eesti rahvastikuregistri andmetel Pärnu linnas.

Rahvahääletus toimub 19. detsembrist 2016 kuni 15. jaanuarini 2017. Oma lemmikidee poolt saavad hääletada Pärnu linna elanikud alates 16. eluaastast.

Ellu viiakse rahvahääletusel enim hääli saanud idee. Kui idee maksumus on väiksem kui 40 000 eurot, viiakse ellu ka paremusjärjestuses järgmine idee, mis mahub ülejäänud summa sisse.

Lisainformatsioon:
Gerli Kõiv
avalike suhete nõunik
Pärnu Linnavalitsus
Suur-Sepa 16, 80098
444 8225
gerli.koiv[at]lv.parnu.ee


Loe lähemalt ja ESITA IDEE

EELARVE2017 VOLIS

Veebilehel kasutatakse küpsiseid