Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Rukkilill

Reedel, 19. augustil on linnavalitsus ja osavallakeskused avatud 8–15
Laupäeval, 20. augustil taasiseseisvumispäev
Häid pühi!

Pressiteated, uudised

10.11.2016

Sel sügisel sai alguse koolitusprogramm Samsung Digi Pass, mille eesmärk on aidata Eesti noortel valmistuda tulevaseks töökohaks. Programmi jooksul arendavad oma digioskusi ligi 30 kutsekoolide õpilast üle Eesti, kelle hulgas ka kuus Pärnu Kutsehariduskeskuse noort.

Pärnu Kutsehariduskeskus on programmis esindatud koguni kolmes projekti-idees, millest ühte viiakse ellu koostöös Tartu Kutsehariduskeskusega. Programmi ajal töötavad osalejate meeskonnad ja mentorid välja eriprojektid digitaalvaldkonnas ning arendavad oma digitaalseid ja sotsiaalseid oskusi.

Oma ideed on arendamas Pärnu Kutsehariduskeskuse õppurid Andreas-Edmunds Ereline, Margus Veemaa ja Jack Markkus Tori ehk meeskond Elektroonikud. Nende eesmärk on välja töötada lahendus, mis aitab lihtsa vaevaga õppida elektroonika jooniseid - koostada vajalikke skeeme ja samal ajal jagada teiste kasutajatega juba valminud plaane. Sealjuures saab õpetaja saata õpilastele ka oma koostatud töid ja paluda neil omades vead parandada. Nii väheneb ressursi- ja ajakulu, tunnid muutuvad huvitavamaks ja tehakse meeskonnatööd.

Teine Pärnu Kutsehariduskeskuse meeskond on võtnud südameasjaks tuua õppurid ja tööandjad teineteisele lähemale. Juba pikemat aega on ühiskonnas räägitud olulisest probleemist - kooli lõpetanud noored ei vasta tööandjate ootustele. Samas ei ole ka õpilastel teada, millistele oskustele peaksid nad kooli jooksul erilist tähelepanu pöörama. Just seda probleemi lahendab Pärnu Kutsehariduskeskuse sihikindlate õpilaste Diniito Toomi ja Alfred Luhti digilahendus Töökool, mille eesmärk on luua sidemeid tööandjate/töötajate ja õpilaste vahel. Lahenduse tulemusena saavad õpilased professionaalidelt ideid ja nõuandeid, mida tulevikus töö otsimisel ja töötamisel kasutada.

Kolmandas meeskonnas teeb Pärnu Kutseharidukeskuse õpilane Vjatšeslav Deklavs koostööd Tartu Kutsehariduskeskuse noortega ning üheskoos arendatakse äppi, mis teeb lihtsaks sõprade asukoha tuvastamise. Plaanis on arendada Google Mapsil põhinev lahendus, kus saab hõlpsasti jälgida teiste grupi liikmete asukohta. Seega ei ole noortel peagi tarvis helistada küsimaks, kus sõber viibib, või tema järele teadmatuses oodata.

Noortele õpetatakse lahenduste väljatöötamise käigus digitaalseid kompetentse, sh veebisisu loomist ja jagamist, tehnoloogia abil suhtlemist ning andmete hindamist. Lisaks arendatakse sotsiaalseid oskusi, mis on vajalikud igas ametis – meeskonnatöö, probleemide lahendamine, kommunikatsioon, loovus, otsuste tegemine jne.

Et omandada tõelist töökogemust ja proovile panna erialavalik, saavad tublimad võistkonnad võimaluse osaleda ühekuulisel praktikal Samsung Electronics Balticsis ja oma eriala juhtivas ettevõttes Eestis. Kolm parimat meeskonda võidavad Samsungi virtuaalreaalsuse prillid, et luua oma koolile imelisi lahendusi. Programmi läbijad saavad esimesed Samsungi digipassid, mis on online-tõestus tulevasele tööandjale värskelt omandatud oskustest ja kogemustest.

Programmi partnerid: Tallinna Ülikool, Noorteühenduste Liit, UNESCO Eesti Rahvuslik Komisjon, Kutsekoda, Euroopa Komisjon, Haridus- ja Teadusministeerium.

Lisainfo:

Kerli Onno
Samsung Digi Pass
640 9219
 kerli.onno[a]tlu.ee

Samsung Digi Pass 19Samsung Digi Pass 3Samsung Digi Pass 10Samsung Digi Pass 4 001
Samsung Digi Pass 19

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
Avatud: E–N 8–17 ; R: 8–16

• 444 8200
• linnavalitsus[at]parnu.ee
• Kõik kontaktid

• Nädala eelinfo
• Linnavalitsuse istungid

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Tõstamaa osavallakeskus
Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid