Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

19.12.16

Algas kaasava eelarve rahvahääletus! Ideede poolt saavad hääletada kõik vähemalt 16. aastased pärnakad kuni 15. jaanuarini 2017.

Kokku laekus konkursile 10 ideed, mille hulgast valiti rahvahääletusele välja kuus: Pilli pargi rajamine Pärnu jõe vasakkaldale, ohutusabi süsteemide ehitamine Pärnu ülekäiguradadele, Vana-Pärnu korvpalli- ja spordiväljaku rekonstrueerimine, Lille pargi rajamine Rääma linnaossa, Pärnu Raba ekstreemspordikeskuse rajamine ja Forwardspace Pärnu koostöötamis-keskuse loomine.
Rahvahääletusele ei pääsenud neli ideed: Raeküla randa muuli ehitamine, Lootsi tänavale avaliku väikelaevaslipi ehitus, lemmikloomade kalmistu rajamine ega puidust tänavavalgustuspostide kaunistamine.

Hääletusest välja jäämise põhjused on erinevad, esitati nii poolikuid ideid kui ka neid, kus projektide ellu viimiseks oleks vajalik erikasutusluba, keskkonnaameti hinnang või üldplaneeringu muutmine.
Oma lemmikidee poolt hääletamise ja lõppotsuse langetamise õigus on vaid Pärnu linna elanikel, kes on vähemalt 16-aastased.

Hääletamine toimub elektrooniliselt ID-kaardi või Mobiil-ID abil 15. jaanuarini 2017.

VALI JA HÄÄLETA

Hääletada saab ühe idee poolt, mis tundub kõige olulisem. Igal hääletajal on üks hääl, antud häält enam muuta ei saa.
Hääle oma lemmikule saab anda ka Pärnu linnavalitsuses (Suur-Sepa 16). Selleks on vajalik kaasa võtta ID-kaart.

On oluline, et 40 000 eurot kasutataks Pärnu linnakeskkonna rikastamiseks nii, et see teeks heameelt võimalikult paljudele pärnakatele. Rahvahääletusel toetust leidnud investeeringuobjekti realiseerimise aitab korraldada linnavalitsus. Ideed viiakse ellu hääletustulemuse järgse pingerea alusel ja täpselt nii palju, kui 40 000 euro sisse mahub.

Ootame rohket osavõttu!

Lisainformatsioon:
Gerli Kõiv
avalike suhete nõunik
Pärnu Linnavalitsus
Suur-Sepa 16, 80098
444 8225
gerli.koiv[at]lv.parnu.ee

EELARVE2017 H22LETA VOLIS

Veebilehel kasutatakse küpsiseid