Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

16.01.2017

Kaasava eelarve rahvahääletusel saavutas esimese koha Pärnu Raba Ekstreemspordikeskuse idee. Ekstreemspordikeskuse loomise eesmärk on luua noortele head tingimused sportimiseks, sotsialiseerumiseks ja arenemiseks. Siserulapargi rajamine võimaldab tervislikku ja aktiivset vaba aja veetmist ning aitab kaasa kohalike sõitjate oskuste arengule aastaringselt.

„Mul on hea meel, et ligi 1,5 tuhat elanikku võtsid hääletamisest osa ja ligi pooled hääled läksid projektile, mis aitab meie linna noortel vaba aega veeta sportlikult ning sellel projektil on noorte endi nii suur toetus,“ rõõmustas linnapea Romek Kosenkranius.

Kaasava eelarve rahvahääletusel osales kokku 1491 pärnakat. Võiduideed toetas oma poolthäälega 671 linnaelanikku. Teisele kohale jäi 374 häälega idee rajada ülekäiguradadele ohutusabi süsteemid ja kolmandale kohale 205 häälega Pärnu koostöötamis-keskuse idee Forwardspace. Järgnesid 160 poolthäälega Pilli pargi korrastamise plaan, 64 häälega ettepanek rajada Rääma linnaossa Lille park ja 17 häälega Vana-Pärnu korvpalli- ja spordiväljaku rekonstrueerimise mõte.

„Kahtlemata kõik hääletusele pandud projektid on head ja aitaksid Pärnu linnas elu paremaks muuta. Projektide koostajad tegid ära tubli töö ja on seetõttu igati kiitmist väärt. Samas ongi meie igapäevane reaalsus see, et võimaluste ja soovide vahel on nii ütleda käärid ja pidevalt tuleb kaaluda rahastamise otsused läbi ning vajadusel hääletada. Kaasava eelarve puhul teevadki kodanikud otse kohaliku elu puudutavaid rahastamiseotsuseid, hääletades omavahel konkureerivaid projekte,“ lisas linnapea.

Kaasava eelarve projekti raames oli linnaelanike otsustada 40 000 euro investeerimine.
Rahvahääletus kestis 15. detsembrist 2016 kuni 15. jaanuarini 2017. Oma lemmikidee poolt said hääletada vaid Pärnu linna elanikud alates 16. eluaastast.

Eelmise aasta Pärnu kaasava eelarve konkursi võitis rattarada pump track, üle-eelmisel aastal Pärnu jõe tervisepargi ettepanek.

Vaata lisaks: Esitatud ja hääletusele suunatud etetpanekud


Veebilehel kasutatakse küpsiseid