Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

01.02.2017

„Kui Issand ei ehita koda, tühja vaeva näevad siis ehitajad temaga.
Kui Issand ei hoia linna, siis valvab valvur ilmaaegu.“
Ps127:1

Pärnu krematooriumi sissepühitsemine ja pidulik avamine toimub sel neljapäeval, 2. veebruaril 2017 kell 16.00.

Renoveeritud tavandihoone ja krematooriumi pühitseb sisse Pärnu Elisabeti kiriku õpetaja Tõnu Taremaa, meeleolu aitab luua Pärnu Käsikellade ansambel.

Pärnu Metsakalmistu juures asuva (Paide mnt 2a) tavandihoone rekonstrueerimistööd on lõpule jõudnud. Endise kõleda hoone asemel on nüüdseks hele, soe ja hubane ärasaatmissaal koos matusetarvete- ja lillekauplusega. Lisaks on hoonet laiendatud ja rajatud krematoorium koos 12-kohalise külmkambri ja ettevalmistusruumidega.

Pärnu Krematooriumi juhatuse liikme Kaido Merila sõnul koondatakse krematooriumisse kõik matusevaldkonnaga seonduvad teenused: „Enamus inimesi tunneb end surmaga seonduvas olukorras abituna. Lähedaste surm on raske sündmus, enim vajavad inimesed tuge ja professionaalset teenust, et väärikat ärasaatmist korraldada. Pärnu krematooriumis saab vormistada kõik ärasaatmisega seotud toimingud alates lahkunu transpordist kuni urni või kirstu muldasängitamiseni.“

Krematooriumi projektijuhti Sille Roometsa sõnul oli idee oli luua positiivse energiaga soe ja hubane kompaktne matuseteeninduskeskus. „Lisaks matusekeskuse tavapärastele turundustegevustele, plaanime korraldama hakata ka teemakohaseid infopäevi nii eraisikutele kui kalmistute hooldajatele ja omavalitsustele sh millised on hauahoolduse tavad ja trendid, kuidas toimida lähedase surma korral, pärimisõigusest, kuidas muuta kalmistukäimine perekondlikuks sündmuseks, kuidas rääkida lastega surmast jne.,“ lisas Pärnu Krematooriumi direktriss Pille Mägi.

„Kuna kunagine tavanditeenuste pakkuja eriti Metsakalmistu matusemaja investeerida ei tahtnud, jäi matusemaja mõni aasta tagasi väga viletsasse seisu ja lõpuks tuli maja sulgeda. Tollal põhjustas matusemaja sulgemine väga palju teravat kriitikat elanike poolt ja linnavalitsus võttis eesmärgiks leida matusemajale korralik peremees, kes hoone korda teeb ja hakkab seal pakkuma ka kremeerimise teenust. Eelmise aasta kevadel leidis Pärnu linnavalitsus Paide mnt 2a asuvale kinnistule hoonestaja ning tänaseks on Granito OÜ ja OÜ Pärnu Krematoorium maja korda teinud ja regiooni on lisandanud korralik matuseteeninduskeskus. Senini puudus Pärnus ja Pärnu lähedal krematoorium. Seega on tänasest Pärnu linna ja linna lähiümbruse inimestel taas võimalus oma lähedased väärikalt igaviku teele saata ,“ lausus Pärnu linnapea Romek Kosenkranius.

Hoones tegutseb ka Granito OÜ hauakivide, kivist urnide ja piirdeaedade graveerimise töökoda ning kauplus. Lähitulevikus plaanitakse krematooriumi juurde rajada ka peieruumid ning urnimüür.

Lisainfo:
Pille Mägi
511 0068
parnukrematoorium[at]gmail.com


Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid