Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

09.03.2017

Pärnu Linnavalitsus palub linnakodanikel edastada informatsiooni ohtlike löökaukude ja teede lagunemise kohta.

Vahelduvad sooja- ja külmakraadid lõhuvad intensiivselt teekatet ja nii tekivad, eriti vanema asfaltkattega tänavatel, löökaugud. Talvel tekkinud löökaugud täidetakse jooksvalt bitumix seguga, mis on spetsiaalne külmsegu talvisel ajal asfaldi parandamiseks. Ilmade soojenedes saab löökauke ja tänavatel tekkinud asfaldipragusid parandama hakata püsivama bituumenemulsiooni ja killustiku seguga.

Tänavakatete pindamist ja uute asfaldikihtide paigaldamist alustatakse Pärnus aprillis, ehk siis kui asfalditootjad oma tehased tööle panevad. Selleks on vaja, et ööpäeva keskmine õhutemperatuur ei langeks alla +5 kraadi.

AS Eesti Teed ja Pärnu Linnavalitus sõlmisid lepingu löökaukude ja kattepragude parandamiseks. Parima hinnaga tänavate remontija selgitati välja riigihankemenetluse käigus.

Majandusosakonna spetsialistid koguvad hetkel pidevalt informatsiooni teede olukorra kohta ja koostavad vajalike tööde nimekirja, mille edastavad jooksvalt tööde teostajale. Ilmade soojenedes alustatakse tänavakatete parandustöödega ja hiljemalt 15. maiks peab olema esimene ring parandustöödest tehtud ja suuremad ning ohtlikumad augud parandatud.

Pärnu Linnavalitus palub linlastel ohtlike löökaukude ja ka lahtiste ning vajunud kaevukaante asukohast teada anda linnavalituse infotelefonile:
15505 või
e-postile 15505[at]lv.parnu.ee
NB! Kõnehind sõltub kõnepaketist. Olenevalt operaatorist võib lühinumbrile helistades kõnehinnale lisanduda eritariif.


Lisainformatsioon:
Jaak Kanniste
Pärnu Linnavalitsuse
teede peaspetsialist
444 8316
jaak.kanniste[at]lv.parnu.ee


Veebilehel kasutatakse küpsiseid