Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Raeküla Vanakooli Keskus/MTÜ Selts Raeküla
PRESSITEADE
8. augustil 2018


Juba eeloleval reedel toimub Pärnu Raeküla linnaosas esmakordselt tänavafestival Augustijäljed.

Sündmuseks korraldatakse osaliselt ümber liiklus Lembitu ja Käo tänaval alates kella 15st kuni 22ni. Festivali tegevused tänavatel toimuvad kella 18st kuni 21:30ni, kuid täiendavat festivalivälist aega vajatakse eelkõige ettevalmistavateks ja lõpetatavateks tegevusteks.

Augustijäljed on Pärnu Raeküla linnaosas esmakordselt toimuv tänavafestival, mis on saanud inspiratsiooni erinevate linnade ja külade sarnastest sündmustest ning loomulikult vabariiklikult tuntud ja legendaarseks saanud Augustiunetuselt. Samas andis viimase tõuke juba eelmisel aastal alustatud Kodanikuühiskonna Sihtkapitali poolt rahastatud EV100 sünnipäevakingitus "Kes need jäljed siia jättis, kes neid jälgi mööda käis?", milleks on projekt, kus Pärnu erinevates linnaosades (Vana-Pärnu, Rääma, Ülejõe, Raeküla) kaardistatakse tuntud ja olulised inimesed/paigad ja valmistatakse ette interaktiivsed matkarajad, mis võimaldavad nii linnaosade elanikel kui ka külalistel konkreetseid paikkondi paremini tundma õppida.

Festivalil avavad oma koduaia- ja tänavakohvikuid mitmed raekülalased, lastealal kauplevad noored nii linnaosast kuid ka kaugemalt. Kultuuriprogrammi jagub kolmele lavale (Kao ja Lembitu tänava lava ning Riia mnt lava), ühte aeda - Käo tn alguses paiknevasse jaapani aeda, ja alates õhtul kella 10st on kõigil tantsuhuvilistel võimalus minna end Vanakooli keskuse aulasse oimetuks tantsima, sest tantsumuusikat teevad nii kohalikud pillimehed kui ka külalisbänd Tõstamaalt. Spordiprogramm on mitmekesine ning see toimub samaaegselt Raeküla staadionil ja Lembitu tänaval. Nimelt korraldab jalgpalliklubi Poseidon sportlikke ja lõbusaid mänge nii lastele, noortele kui ka kogu perele staadionil ning Vanakooli keskuse hobipinksiklubi liikmed viivad Lembitu ja Käo tänava ristumisläheduses läbi Raeküla linnaosa I amatööride lauatenniseturniiri. Omanäoliseks liikumistegevuseks on orienteerumine linnaosas "Kes need jäljed siia jättis, kes neid jälgi mööda käib?".

Kaugeltkandi külalisi on kolm. Nimelt tuleb 5minuti djembetunde tegema Anu Tähemaa, kes on tuntud kui tsirkusefestivali Hoog korraldaja. Jaapani tänava alguses paiknevas jaapani aias astuvad lavale jaapanlanna Mizuki Shindo, kellega Vanakooli keskust seob juba pikaajaline sõprus, mis sai alguse teemanädalast Jaapani nädal Pärnus ning jaapani aia peremehe poolt on erikülalisena lavale astumas ka Kreet Rosin-Pindmaa, kes mängib harfil omaloomingulist muusikat.

Pärnumaa omavalitsuste liit korraldab festivali territooriumil arutelusid teemal, kuidas kogukonnad saavad kaasa aidata erinevate kogukondlike teenuste pakkumisel ja arendamisel. Arutelugruppi juhib liidu juht Eeri Tammik.

Festivaliprogramm on tihe ja vastavalt vajadusele on korraldajad valmis sisse viima ka täiendavaid muudatusi. Kindlasti tuleb arvestada ilmastikuoludega, kuid korraldajad loodavad parimat ehk siis mitte väga kuuma ega ka mitte vihmast ilma. Loodetavasti on festival menukas ja on põhjust juba järgmisel aastal korrata.

Augustijälgede läbiviimist toetavad Pärnu Linnavalitsus, Pärnumaa Omavalitsuste Liit (Kohaliku omaalgatuse programm), jalgpalliklubi Poseidon, Raeküla staadion, OÜ Kodu Kuubis ja paljud vabatahtlikud linnaosast ja kaugemalt.

Lisainfo on kättesaadav www.raekylavanakool.ee ja Raeküla Vanakooli Keskuse Facebooki leheküljel. Küsimustele vastuste saamiseks ja lihtsalt lisainfoks kirjutage See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või helistage 55671766.

Liiklusskeem

Piia Karro-Selg
Juhataja/Juhatuse liige
Raeküla Vanakooli Keskus/MTÜ Selts Raeküla
5845 3331

Veebilehel kasutatakse küpsiseid