Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
21.06.2022

Pärnu linnavalitsusel on kavas osal Merimetsa tänavast kiirust piirata ja peatumine keelata, Raeküla kvartalisisestel tänavatel piiratakse kiirust kolmekümne kilomeetrini tunnis.

Augusti keskpaigaks rajatakse kõikide Merimetsa tänava bussipeatuste juurde ülekäigurajad, kehtestatakse Merimetsa tänaval Järva ja Vambola tänavate vahelisel teelõigul 40 km/t kiirusepiirang ning keelatakse peatumine Merimetsa tänava ääres Järva ja Hirve tänava vahelisel teelõigul. Riia maantee, Merimetsa tänava ja Kalevi puiestee vahelistel kvartalisisestel tänavatel kehtestatakse 30 km/t kiirurusepiirang ja parema käe reegel.

Pärnu linnavalitsuse liiklusspetsialisti Toomas Tammela sõnul kujuneb Merimetsa tänavast pärast Pärnu-Uulu maantee neljarealiseks ehitamist põhitänav, mille kaudu Raeküla rahvas linna ja sealt tagasi sõidab. Tõenäoliselt järgmisel aastal, mil Pärnu-Uulu maantee uuendamine niikaugele jõuab, ei saa enam Riia maanteelt paljudele Raeküla tänavatele keerata ega neilt Riia maanteele sõita.

Suletakse Laane, Hiie, Hirve, Tarva ja Lembitu tänava ots, Raekülla ja sealt välja pääseb mööda Rannametsa teed. Lisaks on võimalik linna poolt tulles Riia maanteelt Vambola tänavale keerata ja sealt kuni Käo tänavani sõita, kuid Raekülast Riia maanteele sõita mööda Vambola tänavat enam ei
saa.

„Täpset aega, mil Riia maantee otsad kinni pannakse, veel ei tea. See sõltub maanteeameti töödest, eeldatavasti suletakse juurdepääs järgmisel aastal,“ selgitas Tammela.


LiiiklusskeemTeet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
444 8272, 510 3444
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Veebilehel kasutatakse küpsiseid