Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteade
11.08.2022

Taristuehitusfirma Verston alustas Pärnu-Uulu teelõigu neljarealiseks ehitamise töödega, mis toovad kuni projekti valmimiseni 2024. aastal kaasa järk-järgult liikluspiiranguid ja -muutusi. Alates 17. augustist muutub liikluskorraldus teelõigu Pärnu-poolses otsas ja kehtestatakse ajutised kiirusepiirangud.

Pärnu Lembitu ristmikust kuni Rannametsa teeni (kilomeetritel 133,4-134,4) muudetakse 2+2 sõidurajaga liiklus ajutiselt 1+1 sõidurajaga liikluseks. Liiklejate ning ehitajate ohutuse tagamiseks kehtestatakse seal kiiruspiirang 50 km/h.

Rannametsa teest kuni Raemetsa tänavani muutub 1+1 sõidurada veidi kitsamaks ning ka seal hakkab kehtima kiiruspiirang 50 km/h.

Liiklejate ohutust silmas pidades suletakse Vambola ja Hirve tänavate ristmikud – sealt kaudu ei pääse enam Pärnu-Uulu maanteele.

Ehitustöid teostava taristuehitusfirma Verston projektijuht Marek Aun vabandas kohalike elanike ja liiklejate ees ajutiste ebamugavuste pärast ja kinnitas, et kogu ehitustööde ajal on teelõigul tagatud vähemalt 1+1 sõidurajaga liiklus. „Pärnu-Uulu teelõigu neljarealiseks ehitamine kestab 2,5 aastat ja selle aja jooksul peavad liiklejad leppima mitmete ümbersõitude ja piirangutega. Pärast uue teelõigu valmimist, on seal tagatud senisest turvalisem ja kiirem liiklemine,“ märkis projektijuht Marek Aun. Verston palub liiklejatelt mõistvat suhtumist ja võimalusel varuda ehitustsooni läbimiseks rohkem aega. Edaspidistest olulisematest liikluskorralduse muudatustest informeeritakse liiklejaid jooksvalt.

Transpordiameti taristu ehitamise ja korrashoiu osakonna lääne üksuse ehituse juhtivinseneri Sven Savi sõnul on Pärnu-Uulu teelõigu ehitus Transpordiameti lähiaastate üks suuremaid ehitushankeid, mille maksumus on 30,3 miljonit eurot käibemaksuta. Töövõtja Verston OÜ ehitab tee nelja sõidurajaga maanteeks, et suurendada selle liiklusohutust ja läbilaskvust. Liiklusuuring näitab, et sel teelõigul on prognoositav liiklussagedus üle 15 000 sõiduki ööpäevas ja raskeliikluse osa sellest on üle 20 protsendi.

Pärnu–Uulu neljarealisele teelõigule on kavandatud kaks eritasandilist liiklussõlme, neli jalgratta- ja jalgteetunnelit ja metsloomade teeületuskohad. Lisaks rekonstrueeritakse maaparandussüsteeme, lammutatakse ja ehitatakse uus Uulu sild, ehitatakse Rannametsa tee foorreguleeritav ristmik, rajatakse kolm ringristmiku ja mitmeid ühendusteid. Projekti käigus valmib ka ligemale kolm kilomeetrit jalgratta- ja jalgteid ning maanteele paigaldatakse muutuvteabega liiklusmärgid.

Lisainfo:
Liisi Treier
Verston OÜ brändi- ja kommunikatsioonijuht
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


 

Veebilehel kasutatakse küpsiseid