Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
29.08.2022

Pärnus Riia maantee ja Papiniidu tänava ristmikul saab nüüd silla poolt tulles mööda kaht sõidurada Mai poole sõita ja Raeküla poole on võimalik pöörata ainult üht sõidurada kasutades.

Varem viis otse Mai poole üks ja Raeküla poole kaks sõidurada. Liikluskorraldust muudeti seetõttu, et tipptunnil ei jõudnud piisav arv sõidukeid otse üle ristmiku sõita ja ootajate rivi blokeeris parempöörde Riia maanteele. Samas sõidab pärast Liivi tee valmimist väiksem arv sõidukeid Riia poole ja kahe vasakpöörderea vajadus kadus ära.

Uus liikluskorraldus vajab harjumist, sest paljud autojuhid sõidavad mälu järgi. Otse ristmikku ületades teeb tee väikese jõnksu paremale ja ehkki uue teekattemärgistusega on jõnksu vähendatud, peab iga autojuht jälgima, et ta püsiks ristmikku ületades omas sõidureas ega sõidaks keskmisest sõidureast tulevale autole ette. Sõiduradade asukoht on katkendliku joonega ristmikul märgistatud, keskmise sõidurea kohal asuvat noolega foori on kavas nihutada vasakpöörderaja poole.

Liiklusskeem

Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
510 3444
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


 

Veebilehel kasutatakse küpsiseid