Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteade
31.08.2022

Raekülas Pärnu-Uulu teelõigul muutub liikluskorraldus

Seoses Tallinna-Pärnu-Ikla maantee Pärnu-Uulu teelõigu neljarealiseks ehitamise töödega ei saa enam sõita Raekülast riigiteele Tarva, Hiie ja Laane tänavate kaudu. Liiklus jääb avatuks Rannametsa ja Lembitu tänavatel.

Ligipääs Linnapiiri bussipeatusesse tagatakse jalakäijatele mööda Laane tänavat, kuhu paigaldatakse liikumistsooni tähistav märgistus koos piirdeaedadega.

„Oleme otsustanud Tarva, Hiie ja Laane tänavate maanteepoolsed otsad sulgeda, kuna liiklejate nähtavus on seal ehitustööde tõttu oluliselt piiratud,“ selgitas liikluskorralduse muudatust ehitustöid teostava taristuehitusfirma Verston projektijuht Marek Aun. Tema sõnul tekib seal üha sagedamini liiklusohtlikke olukordi, sest tööde edenedes lisandub piirkonda aina enam nähtavust piiravat ehitustehnikat ja liikluskorraldusvahendeid.

„Projektlahenduse järgi jäävad nende ning lisaks Hirve ja Vambola tänavate otsad ka tulevikus suletuks, sealt maanteele enam ei saa. Raekülast hakkab maanteele sõit toimuma Rannametsa ja Lembitu tänavate kaudu, kusjuures Rannametsa ristumist maanteega hakkavad reguleerima foorid,“ täpsustas Aun.

Pärnu-Uulu teelõigu neljarealiseks ehitamine kestab 2,5 aastat ja selle aja jooksul peavad liiklejad leppima mitmete ümbersõitude ja piirangutega. „ Palume liiklejatelt mõistvat suhtumist ja võimalusel varuda ehitustsooni läbimiseks rohkem aega. Tasub meeles pidada, et ehitustööde eesmärk on tagada piirkonnas tulevikus turvalisem ja kiirem liiklemine,“ märkis projektijuht Marek Aun.

Edaspidistest olulisematest liikluskorralduse muudatustest informeeritakse liiklejaid jooksvalt.

Lisainfo:
Liisi Treier
Verston OÜ brändi- ja kommunikatsioonijuht
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


Veebilehel kasutatakse küpsiseid