Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
29.08.2023

Nädalavahetusel toimuva Jüri Jaansoni Kahe Silla jooksu tõttu muudetakse Pärnu kesklinnas ning Papiniidu ja Pae tänaval liikluskorraldust.

Liikluskorra muudatused kehtivad alates reedel, 1. septembril kella 18st kuni pühapäeval, 3. septembril kella 17ni. Reedel hakatakse Kesklinna silla juures võistlusala üles ehitama ning seoses sellega suletakse Keskväljaku ja teatri juures Vee ja Akadeemia tänav. Liiklus toimub Kesklinna silla, Laia, Aia ja Pika tänava kaudu.

Mõlema suuna ajutised bussipeatused on viidud Laiale tänavale kontserdimaja juurde. Ajutised bussipeatused on seal alates reedel, 1. septembril kella 18st kuni pühapäeval, 3. septembril kella 17ni.

Kesklinna sild suletakse stardi ajaks pühapäeval kell 11.45-12.15. Sel ajal saab üle jõe Papiniidu silla kaudu. Keskväljaku ja Kalda parkla on suletud alates reede keskpäevast kuni pühapäeval kella 17ni.

Laupäeval ja pühapäeval on raskendatud kohalike elanike ligipääs Vallikääru kesklinna poolsesse serva (Õhtu, Rüütli, Kalda tänav). Kohalikud pääsevad piirkonda Rüütli tänava ja Akadeemia ristmikult, kuid liiklemine sõiduautodega Õhtu ja Kalda tänaval laupäeval kell 21-21.30 ja pühapäeval kell 12.30-14.30 jooksjate finišeerimise ajal pole võimalik. Võistluse korraldajad soovitavad sõiduautodega liikuma pääsemiseks kasutada parkimisvõimalusi, mis jäävad elamukvartalist väljapoole või asuvad Õhtu põigi ja Vana-Tallinna tänava ääres.

Kolmanda silla ehituse tõttu tuuakse pühapäeval rada Vingi ja Laia tänava kaudu kesklinna silla juurde, mistõttu on piirkonnas palju liikumist. Jooks mõjutab Vingi tänava elanike ja Laia tänava äride klientide juurdepääsu ning nõuab nii osalejatelt kui liiklejatelt kõrgendatud tähelepanu.

Papiniidu ja Pae tänava ajutine liikluskorraldus kehtestatakse pühapäeval alates kella 8st kuni 16ni. Sel ajal on raskendatud juurdepääs Veteranide parki.
Täpsem info ja liiklusskeemid on avaldatud veebilehel www.2silda.ee. Spordisündmuse korraldaja MTÜ Pärnu Kahe Silla Klubi palub jälgida liikluskorraldusvahendeid ja muudatustesse mõistvalt suhtuda.

Kesklinna liiklusskeem

Papiniidu liiklusskeem

Pressiteate koostas:
Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
510 3444
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Lisainfo:
Priit Ohakas
Logistikajuht
501 7843
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


Veebilehel kasutatakse küpsiseid