Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
31.08.2023

Homsest hakkavad Pärnus Riia maanteel asuvad valgusvoorid rohelises laines töötama, et Pika tänava ristmikust kuni Kaubamajaka väljasõiduni sujuvamalt sõita saaks.

Foorid on seadistatud nii, et autodel oleks võimalik vahemaad keskmiselt 45 kilomeetrise tunnikiirusega vahepeal peatumata läbida. Esialgu on seadistus tehtud suvise liiklusvoo järgi ja alates 4. septembrist hakatakse seda kooli algusega seotud sügisese liiklusvooga kohandama. Sügisest liiklusvoogu jälgitakse paari nädala jooksul ja tehakse vastavalt vajadusele fooriprogrammidesse muudatusi.

Roheline laine arvestab sellega, et liiklusvood on päeva jooksul erinevad. Foorid on seadistatud nii, et hommikul oleks mugavam linna sõita, päeval on arvestatud linnasisese liiklusega ja õhtul soovivad paljud autojuhid linnast välja sõita.

Varem takistas autode katkematut liikumist Riia maantee ja Liiva tänava ristmiku juures asuv reguleerimata ülekäigurada. Nüüd on sellesse kohta paigaldatud foorid, mis on reguleeritud rohelisse lainesse.

„Roheline laine on autojuhtidele mugavam ja keskkonnasõbralikum,“ sõnas Pärnu linnavalitsuse liikluse peaspetsialist Toomas Tammela.

Fooride ümberseadistamiseks ja Liiva tänava ristmikule valgusfooride paigaldamiseks kulus koos käibemaksuga 58 980 eurot. Töö tegi osaühing Traffest.

Pressiteate koostas:
Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
510 3444
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Lisainfo:
Toomas Tammela
Pärnu linnavalitsuse liikluse peaspetsialist
523 9064
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


Veebilehel kasutatakse küpsiseid