Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
05.04.2022


Veebruaris ühesuunaliseks muudetud Pärnu ranna rajoonis asuvad Karusselli, Aisa ja Suur-Posti tänava lõigud jäävadki ühesuunaliseks, et kitsastel linnatänavatel oleks ohutum liigelda.

Karusselli ja Aisa on kvartalisisesed tänavad, suurem osa liiklusest toimub Karja ja Aia tänava ning Tammsaare puiestee kaudu. Linnavalitsuse liiklusspetsialisti Toomas Tammela sõnul näitavad liiklusloenduse andmed, et võrreldes Tammsaare puiestee ja Karja tänavaga on Karusselli tänaval ligi kolmandiku ja Aisa tänaval ligi kahe kolmandiku võrra vähem liiklust. Neid tänavaid kasutavad peamiselt kohalikud elanikud ja puhkajad.

Veebruaris muudeti kolm tänavalõiku ühesuunalisteks. Aia tänavast Strandi poole jääval Karusselli tänava lõigul võib nüüd sõita üksnes Strandi ehk Tammsaare puiestee poole ning Aisa tänava Karjamaa ja Aia tänava vahelisel lõigul ainult Aia tänava poole. Suur-Posti tänaval tehti ühesuunaliseks üksnes Suur-Posti tänava Kooli tänava ja Riia maantee vaheline lõik, kus saab sõita Kooli tänavalt Riia maantee poole ja Riia maanteelt Suur-Posti tänavale enam keerata ei tohi.

Tänavalõikude ühesuunaliseks muutmist soovisid kohalikud elanikud, kes leidsid, et kitsastel tänavatel on kahes suunas ohtlik sõita. Tänava ääres parkivad autod takistasid talvel lumekoristust, suvel on Karusselli ja Aisa tänaval palju puhkajate autosid. Parkivate autode tõttu olid tänavad juba sisuliselt muutunud ühesuunaliseks, edasisõiduks tuli vaba „taskut“ otsida.

Tänavatel parkivad autod takistasid Aia tänavalt ja Tammsaare puiesteelt Karusselli või Aisa tänavale keeramist ja sealt väljasõitmist. Lisaks suuremate tänavatega ristumisele on ohtlik Karusselli ja Kanali tänava ristmik, kus on samuti kavas liiklusohutust parandada.

Pärast tänavalõikude ühesuunaliseks muutmist leidis teine osa kohalikest elanikest, et Karusselli ja Aisa tänava võiks kahesuunaliseks tagasi muuta. Neid häiris, et nad peavad kojusõiduks ringi tegema ja nad soovitasid kitsastel tänavalõikudel parkimise keelata.

Poolt- ja vastuargumente kaaludes leidis linnavalitsus, et mõistlikum on siiski tänavalõigud ühesuunaliseks jätta. Oma hoovis autode parkimiseks pole kõigil elanikel ja puhkajatel ruumi, kergliiklejate osakaal kasvab ning ühesuunalisel teel on jalgratturitel ja tõukeratastega sõitjatel ohutum parkijatest mööduda. Vastassuunas jalgratta või tõukerattaga sõiduteel sõita ei tohi, see on lubatud üksnes kõnniteel.
Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
444 8272, 510 3444
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


Pärnu linnavalitsus
Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
Avatud: E–N 8–17 ; R: 8–16

• 444 8200 (linnavalitsus)
• 444 8103 (volikogu)
• linnavalitsus[at]parnu.ee
• Kõik kontaktid

• Nädala eelinfo
• Linnavalitsuse istungid

Veebilehel kasutatakse küpsiseid