Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
10.05.2022

Alates tänasest ei ole Pärnu kesklinnas Port Artur 2 ja Martensi maja vahel asuv munakiviparkla enam eraparkla ja seal kehtivad kesklinna tasulise parkimispiirkonna reeglid.

Seni haldas parklat Pärnu Keskus ja parkimist korraldas EuroPark. Parkimine oli kõikidel nädalapäevadel tasuline, parkimiskella abil võis kaks tundi tasuta parkida. Pool tundi parkimist maksis 50 senti, üks päev viis eurot.

Nüüd anti parkla linnale ja see jääb kesklinna tasulise parkimise piirkonda. Kesklinna tasulise parkimise piirkonnas on parkimine tasuline tööpäeviti esmaspäevast reedeni kell 8-18. Parkimiskella abil või parkimise algusaega kirjalikult fikseerides võib tasuta parkida tund aega, laupäeval, pühapäeval ja riiklikel pühadel on parkimine tasuta.

Tund aega parkimist kesklinna tasulisel parkimisalal maksab üks eurot, alates kolmandast tunnist rakendatakse viieeurost päevamäära. Parkimisalal kehtivad Pärnu linna ja tema osavaldade elanikele tehtavad soodustused: kolme kuu parkimisluba kohalikele elanikele maksab 32 eurot, 1. septembrist 31. maini kehtiv üheksa kuu ehk talveperioodi parkimisluba 70 eurot.

Mai teisel poolel on kohalikel elanikel kasulik endale suveks 32 eurone kolme kuu parkimisluba osta, sest sellega saab muretult parkida nii kesklinnas kui ranna tasulise parkimise piirkonnas. Ranna piirkonnas on parkimine tasuline 1. juunist 31. augustini iga päev kell 10-18 ja tasumäärad on kesklinna parkimisalast kallimad.

Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
444 8272, 510 3444
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
Avatud: E–N 8–17 ; R: 8–16

• 444 8200
• linnavalitsus[at]parnu.ee
• Kõik kontaktid

• Nädala eelinfo
• Linnavalitsuse istungid

Veebilehel kasutatakse küpsiseid