Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
24.05.2022

Pärnu linnavalitsus kehtestas ohutuse tagamiseks jõgedel liiklemise reeglid, mis hakkavad kehtima 1. juunist.

Praegu pole Pärnu jõel selg ees liikuvatel sõudjatel võrreldes teiste liiklejatega mingeid eeliseid, juriidiliselt on kõik veeliiklejad võrdsed. 1. juunist olukord muutub: sõude- ja aerutamissportlaste jaoks tähistatakse navigatsiooni- ja ujuvmärkidega ligi kahe kilomeetri pikkune sõudestaadion, mis ulatub Rääma sõudeklubist peaaegu Papiniidu sillani. Sõudestaadionil võivad igal aastal 1. aprillist 31. oktoobrini liigelda üksnes sõude- ja aerutamissportlased ja nende treenerid võistlusspordiks või treeninguteks kasutatavate veesõidukitega ning operatiivteenistused ja staadioni ala hooldajad.

Ülejäänud jõel liiklejate jaoks on Pärnu jõe kesklinna-poolne külg, mis on kõige kitsamates kohtades 43 ja 48 meetrit lai. Eripiirkonnas ja väljaspool sõudestaadioni tuleb vähendada sõiduki kiirust piirini, mis tagab sõudestaadioni kasutajate ohutuse ja lainetuse mittetekkimise.

Pärnu jõel liiklemise maksimumkiirust linnavalitsus ei kehtestanud. Küll aga ei või alates 1. juunist sõita kiiremini kui 10 kilomeetrit tunnis ja tekitada lainetust Reiu jõel alates jõesuudmest kuni Raudtee tänava sillani ja Sauga jõel alates jõesuudmest kuni Uus-Sauga 62 kinnistuni. Kiiruspiirang ei kehti operatiivteenistustele ja hooldustööde tegijatele.

Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
444 8272, 510 3444
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


Pärnu linnavalitsus
Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
Avatud: E–N 8–17 ; R: 8–16

• 444 8200 (linnavalitsus)
• 444 8103 (volikogu)
• linnavalitsus[at]parnu.ee
• Kõik kontaktid

• Nädala eelinfo
• Linnavalitsuse istungid

Veebilehel kasutatakse küpsiseid