Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
26.05.2022

Pärnu keskranna lähedal on parkimine 1. juunist 31. augustini iga päev kell 10–18 tasuline, tund aega parkimist maksab neli, kogu päev 12 eurot.

Parkimisaja algust kirjalikult või parkimiskella abil fikseerides võib ranna piirkonna avalikul tasulise parkimise alal tasuta parkida pool tundi. Tammsaare puiesteel võib parkida tasuta.

Ranna piirkonna avalikul tasulisel parkimisalal asub ka eraparklaid, kus kehtivad teised hinnad ja reeglid. Eraparklatest annavad märku vastavad tähised ja liiklusmärgid.

Pärnu kesklinnas on parkimine aastaringselt tasuline esmaspäevast reedeni kell 8-18. Laupäeval, pühapäeval ja riiklikel pühadel on kesklinnas parkimine tasuta. Parkimisaja algust kirjalikult või parkimiskella abil fikseerides võib kesklinna avalikul tasulise parkimise alal tasuta parkida tund aega ja Endla teatri ees asuval Keskväljakul kolm tundi. Silla kõrval asuvas Kalda tänava parklas on parkimine tasuta.

Pärnu linna või mõnda selle osavalda sisse kirjutatud autojuhil on kõige kasulikum osta enne 1. juunit 32 eurot maksev kolme kuu parkimisluba, millega saab muretult parkida nii kesklinnas kui ranna rajoonis. Hankides enne 1. septembrit 70 eurot maksva talveperioodi parkimisloa (kehtib 1. septembrist - 31. maini), maksab parkimine kohalikele aastaringselt kokku 102 eurot.

Parkimise eest on võimalik tasuda parkimisäpi pargi.ee kaudu, sularahas parkimisautomaadist piletit ostes, parkimispileteid R-Kioskitest soetades või Pärnu Haldusteenustest (Suur-Sepa 16, veebis haldusteenused.ee) parkimislube või -pileteid ostes. Ranna parkimispilet kehtib ka kesklinna piirkonnas.

Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
444 8272, 510 3444
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


Veebilehel kasutatakse küpsiseid