Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
12.04.2023

Pärnu linnavalitsus ja Bolt Operation OÜ sõlmisid lepingu, milles on kirja pandud Pärnus laenutatavate tõukerataste sõidukiirus, parkimiskohad ja tegutsemine olukordades, kus maha jäetud tõukeratas takistab nendest möödumist.

Linn andis ettevõttele õiguse kasutada oma kinnistuid tõukerataste parklatena. Parklate täpne suurus, arv ja asukoht lepitakse omavahel kokku ja Bolt kohustus need nõuetekohaselt omal kulul markeerima hiljemalt 1. juuniks.

Praeguseks on kokku lepitud, et linna maal on vähemalt 25 tõukerataste parklat, mille täpsed asukohad kooskõlastatakse ja kantakse hiljem avalikule kaardirakendusele. Parklad on mõeldud kasutamiseks kõikidele tõukerataste laenutajatele. Mai 45 juures asuva parkimiskoha asukohta muudetakse ja vana parkimiskoha märgistus eemaldatakse. Parklate suuruseks on kuni üheksa ruutmeetrit.

Bolt kinnitas, et tõukerataste laenutamisega ei tekitata linnale täiendavaid probleeme ja nende tekkimisel otsitakse kiiresti lahendusi. Kui tõukeratas jäetakse maha nii, et see takistab liiklust, tänavakoristust, heakorra- või hooldustöid või häirib kedagi, tuleks sellest teada anda telefonil 606 8116 või e-kirja aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.. Kontaktandmed, mille kaudu igaüks saaks Boldiga ühendust võtta, kohustus ettevõte paigaldama ka tõukeratastele.

Bolt kohustus segava tõukeratta eemaldama esimesel mõistlikul võimalusel alates teate saamisest. Kui linnavalitsus nõuab, et kusagil peaks sõidu lõpetamise võimalust piirama, peab ettevõte seda viie tööpäeva jooksul tegema.

Kesklinna silla ületamiseks on renditavat tõukeratast võimalik kasutada üksnes silla merepoolsel küljel. Renditavate tõukeratastega sõitmine, sõidu lõpetamine ja parkimine on keelatud Ranna puiesteest mere poole jääval alal (Side tänava pikendusest Lehe tänava pikenduseni), Side tänava matkarajal, muuli laudteel, Kesklinna silla Papiniidu-poolsel kõnniteel, kalmistutel ning Remmelga tänava, kesklinna, Merimetsa ja Paikuse Teeveere spordiplatsidel. Samuti kohustus Bolt tagama, et sõitu ei saaks lõpetada ega tõukerattaid parkida sildadel.

Sõidukit ei tohi parkida teele, mille laius on alla kahe meetri. Parkida ei tohi keset teed, vaid tee ääres tee servaga paralleelselt. Sellega tagatakse ratastooli ja lapsevankriga liikuvatele inimestele ning vaegnägijatele liikumiseks vajalik vaba tee.

Boldil on õigus linna avalikku ruumi tõukerataste laenutamiseks kasutada 30. novembrini või lumetõrje alguseni, kui vajadus lumetõrjeks tekib varem. Ettevõte kohustus tagama, et tõukeratta sõidukiirus ei ületaks 25 kilomeetrit tunnis ja ta on valmis viie tööpäeva jooksul piirama kiirust linnavalitsuse nõudmisel ülelinnaliselt või kohtades, kus maksimaalne kiirus ohtlikke olukordi tekitab või olulises mahus kiiruse kohta kaebusi põhjustab.

Juuni algusest augusti lõpuni kell 22-6 piiratakse maksimaalset sõidukiirust 17 kilomeetrini tunnis. Rüütli tänaval ja Kesklinna sillal ei saa sõita kiiremini kui üheksa kilomeetrit tunnis, samasugune sõidukiiruse piirang on suvekuudel Supeluse tänaval.

Ettevõte maksab linnavalitsusele linnaruumi kasutamise eest 3 660 eurot (ilma käibemaksuta) hooaja kohta. Linnavalitsusel on õigus nõuda iga rikkumise eest vähemalt 24 tunnise hoiatuse järel ja puuduste kõrvaldamata jätmise korral kuni 500 eurot leppetrahvi.

Samasuguse lepingu kavatseb linnavalitsus sõlmida Tuule kaubamägi all tõukerattaid rentiva firmaga. Teised ettevõtted pole Pärnus tõukerataste laenutamise vastu huvi tundnud.

Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
510 3444
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


 

Veebilehel kasutatakse küpsiseid