Meelelahutussektori esindajad on oodatud „Turvalisema ööelu“ seminarile

12.05.2026 | 11:36

Pärnu linnavalitsus korraldab koos parteritega seminari, kuhu oodatakse meelelahutussektori esindajaid kaasa mõtlema ja panustama turvalisema ööelu kujundamisse.

„Turvalisema ööelu“ seminar on suunatud ööeluasutustele, kohvikutele, restoranidele ja pubidele, kus aega veedetakse ka hilistel õhtutundidel ja öösel. 

Seminaril käsitletakse teemasid, mis on ööelus eriti olulised - uimastid (sh GHB), alkohol ning seksuaalne ahistamine. Eesmärk on enne suvehooaega anda praktiline ülevaade, mida tähendab turvaline ööelu, mida märgata ning kuidas igaüks saab oma rollis sellele kaasa aidata.

Oodatud on nii asutuste juhid kui ka kogu personal!

Seminar toimub 21. mail 2026 kell 13–17
Pärnu Riigimajas (Akadeemia tee 2)

Osalemiseks palume registreeruda hiljemalt 19. mail
Registreerimisvorm

Päevakava:
13.00–13.20 Saabumine ja kohvipaus
13.20–13.30 Tervitussõnad ja päeva tutvustus
13.30–14.30 Ööelu ja reoveeuuringu tulemuste tutvustamine - Mikk Oja, Tervise Arengu Instituut
14.30–15.00 Pärnu ööelu hetkeolukord ja väljakutsed - Karin Uibo, Pärnu politseijaoskond
15.00–15.15 Kohvipaus
15.15–16.00 Ööhaldjate teenuse tutvustus ja koostöövõimalused - Marit Oja, Ööhaldjad
16.00–16.45 Seksuaalne ahistamine ööelus - Annika Silde, Sotsiaalkindlustusameti ohvriabi osakond
16.45–17.00 GHB käepaelade algatus ja turvalise ööelu olulisus Pärnus - Eiri Silivälja, Pärnu linnavalitsus


Lisainfo:
Eiri Silivälja
Pärnu linnavalitsuse rahvatervise spetsialist
525 7142
[email protected]



 

open graph imagesearch block image